10 реформ для нового президента | Реанімаційний Пакет Реформ

 

10 реформ для нового президента

Адміністративна реформа
Реформування Уряду та центральних органів виконавчої влади, державної служби; децентралізація повноважень з надання адміністративних послуг та загальне адміністративне спрощення.

Європейська інтеграція
Надавати допомогу ВРУ та Уряду в пришвидшенні доступу українських компаній на ринок ЄС. Створити орган, відповідальний за євроінтеграцію. Підписати економічну частину угоди 27 червня. Виконати план дій з візової лібералізації до кінця року.

Антикорупційна реформа
Підписати Указ про основні засади (стратегію) державної антикорупційної політики в Україні (в редакції Реанімаційного Пакету Реформ). Брати максимальну участь в ухваленні законів, розроблених Реанімаційним Пакетом Реформ: Про Національне бюро антикорупційних розслідувань (для розслідування високопосадової корупції), Про засади запобігання і протидії корупції, Про фіксацію та розкриття інформації про бене­фіціарних власників юридичних осіб, Про відкритий реєстр нерухомості та земельний кадастр (доступ до інформації про власників майна), Про прозорість фінансування партій та виборчих кампаній.

Децентралізація
Гарантувати проведення децентралізації.
Гарантувати рівноправний діалог між місцевим самоврядування та державною владою

Судова реформа
Президент має відмовитися від своїх повноважень (як і Верховна Рада) у формуванні суддівського корпусу та будь-яких судових інститутів (Вищої Ради Юстиції), шляхом підтримки змін до Конституції.

Конституційна реформа
Створити незалежну Конституційну Комісію, де більшість матимуть громадські експерти та науковці.
Звернутись до Конституційного Суду щодо неконституційності Закону “Про всеукраїнський референдум” і ухвалити новий закон, що відповідає європейським стандартам.

Реформа органів правопорядку
Розпочати реформу правоохоронних органів з прийняття нового закону про поліцію.
Максимально сприяти якнайшвидшому ухваленню в другому читанні законопроекту про прокуратуру з врахуванням правок від експертів громадянського суспільства.

Медіа-реформа
Призначення до Нацради з питань телебачення і радіомовлення чотирьох членів від президента має відбутися за участі громадськості та за критеріями, які висунули 13 медійних організацій.
Сприяти ухваленню закону про прозорість медіа власності. Сприяти ухваленню закону
про роздержавлення ЗМІ. Сприяти запровадженню незалежного суспільного мовлення.

Виборча реформа
Сприяння проведенню позачергових парламентських виборів за новим законом, що передбачатиме пропорційну систему з відкритими списками та преференціями.

Прозорість призначень
Призначення Президентом Голови СБУ, Генерального прокурора, Секретаря РНБО та інших повинні відбутися за участі громадськості та максимально прозоро.