Кабмін сфальсифікував вибори до Агенції запобігання корупції. Анонс | Реанімаційний Пакет Реформ

10 червня, в середу, о 10.30 в приміщенні Українського кризового медіа центру, за адресою вул. Хрещатик 2 (Український дім), прес-брифінг, на якій громадські організації нададуть всю інформацію про те, як Кабінет Міністрів України, порушуючи українське законодавство, сфабрикував вибори до Комісії, яка обиратиме керівний склад Агенції з протидії корупції – ключового органу, який займатиметься перевіркою декларації чиновників.

В прес-брифінгу візьмуть участь:

  • Єгор Соболєв, Голова комітету по боротьбі та запобіганню корупції;
  • Ігор Шевченко, Міністр екології та природніх ресурсів України;
  • Олексій Хмара, «Transparency International Україна», експерт Реанімаційного пакету Реформ;
  • Дарина Каленюк, «Центр протидії корупції», експертка Реанімаційного Пакету Реформ;
  • Віктор Таран, «Центр політичних студій та аналітики», експерт Реанімаційного Пакету Реформ.

Кабінет Міністрів України, порушуючи Закон «Про запобігання корупції», організував конкурс на представників Комісії, які обиратимуть керівництво органу таким чином, що туди потрапили «кишенькові» громадські організації. Таким чином, Уряд матиме змогу контролювати відбір керівного складу органу, та того, як він працюватиме в майбутньому.

З 8 чоловік конкурсної комісії, які мають обрати Керівництво нової агенції, що перевірятиме декларації чиновників, 4 – формуються з представників громадських організацій. 1 призначає Парламент, 1 Президент, 1 Кабінет Міністрів України та 1 Керівник Нацагентства з питань державної служби. Таким чином повинна була  бути забезпечена незалежність формування нового органу.

Після обрання «кишенькової» Комісії, Уряд сказав, що їм вже не потрібні представники від Парламенту і їм достатньо людей для формування Комісії.

Після того, як громадські організації подали позов до суду проти Кабінету Міністрів України, той швиденько, в п’ятницю, затвердив склад Комісії, незважаючи на порушення Закону України.

Transparency International Україна, Реанімаційний пакет реформ, Центр протидії корупції, Центр політичних студій та аналітики та інші антикорупційні громадські організації звинувачують Кабінет Міністрів України у прямому порушенні закону «Про запобігання корупції», та закликають переоголосити конкурс та провести його прозоро та відповідно до українського законодавства.

За додатковою інформацією звертайтесь: