Корупціонери прийшли під Верховну Раду не дати проголосувати Антикорупційне Бюро | Реанімаційний Пакет Реформ

Сьогодні громадські активісти у масках одіозних корупціонерів – Віктора та Олександра Януковичів, Пшонки, Азарова та інших прийшли до Верховної Ради «просити» народних депутатів не голосувати за законопроект про створення Антикорупційного Бюро. Вони принесли депутатам золоті батони, з прив’язаними до них інформацією про Антикорупційне Бюро, показуючи тим самим головний символ корупційності чиновників в Україні. Таким чином громадські організації,  що борються з корупцією в Україні, напередодні сесійного тижня намагалися привернути увагу депутатів до того, що лише корупціонер не проголосує за законопроект про створення Антикорупційного Бюро, який Рада має розглянути вже у вівторок 16 вересня.

 

«Без створення антикорупційного бюро мине зможемо здолати корупцію серед високопосадовців та політиків, що є головною проблемою в Україні», – стверджує Дар’я Каленюк, виконавчий директор «Центру протидії корупції». – Створення такого органу є основою всієї антикорупційної реформи, так як дозволить провести неупереджені розслідування корупційних злочинів політичної еліти, включно з притягненням до відповідальності високопосадовців та конфіскацією корупційно набутих статків. Заснування антикорупційного бюро є однією з головних вимог міжнародних структур, таких як ЄС та МВФ;  а усунення безкарності чиновників при владі та особиста відповідальність за корупцію була і залишається однією з ключових вимог Майдану. Саме тому ми дуже сподіваємося, що і пан Турчинов і депутати розуміють всю важливість створення такого незалежного органу».

 

Бюро займатиметься розслідуванням корупційних злочинів, вчинених високопосадовцями, зокрема: міністрами, народними депутатами, державними службовцями 1-2 категорії, суддями, працівниками Генеральної прокуратури, військовослужбовцями вищого офіцерського складу, керівниками великих державних підприємств.

«Без створення такого органу боротьба з корупцією серед ТОП-чиновників так і залишиться популізмом,  – стверджує Олексій Хмара, голова Трансперансі Інтернешл Україна.  – Якщо спікер не поставить на голосування, а парламент не підтримає законопроект про створення Бюро це буде сигналом для всього суспільства та показником неготовності влади до зміни системи. Вони і далі боротимуться з дрібними хабарниками, в той час як Україна займатиме перші місця в рейтингу найбільш корумпованих країн світу», – додав він.

Слід відмітити, що сьогодні в парламенті зареєстровано два законопроекти (4780 та 4780-1) про створення Антикорупційного Бюро. Окремо реєстрації очікує ще і Президентський законопроект, розроблений Кабінетом Міністрів України за участі експертів з «Реанімаційного пакету реформ»  та поданий Президентом до парламенту ще 4 вересня. Всі вони сходяться в одному – в Україні потрібно створити незалежний від будь-якої гілки влади спеціалізований орган щодо боротьби з корупцією саме серед високопосадовців. Найкраще міжнародним стандартам щодо незалежності та ефективності відповідає президентський законопроект та законопроект №4780, внесений Віктором Чумаком та іншими народними депутатами.

 

Саме тому активісти прийшли під Верховну Ради вимагати негайного схвалення Закону про Антикорупційне бюро або принаймні голосування одного із законопроектів в першому читанні, щоб вже у комітеті мати можливість доопрацювати його та узгодити зі всіма зацікавленими сторонами.

Слід наголосити, що відповідно до домовленостей з МВФ, законопроект про створення Антикорупційного Бюро повинен бути схвалений в парламенті до кінця  жовтня. За умов підтримки законопроекту про створення нового органу нинішнім складом Верховної Ради, він був би створений вже до кінця поточного року – а саме за 3 місяці.