Пропозиції РПР стали основою концепції реформи податкової системи КМУ | Реанімаційний Пакет Реформ

10 липня 2014 року до Кабінету Міністрів України від Міністерства економічного розвитку та торгівлі передана концепція реформи податкової системи в якій закладено нові підходи до функціонування податкової системи в Україні. Основу концепцію склали пропозиції що були запропоновані групою “Податкова реформа” Реанімаційного пакету реформ, зокрема, зменшення ПДВ, покращення його адміністрування, оподаткування тільки розподіленого прибутку, скорочення ЄСВ вдвічі, тощо. Публічно ці пропозиції були представлені 11 липня під час прес-конференції в Українському Кризовому Медіа-Центрі.

 

«Створена попередньою владою система податкових ям та податкових майданчиків призвела до недоотримання Державним бюджетом України грошових коштів в розмірі близько 80 млрд. грн. Експерти ініціативи Реанімаційний Пакет Реформ (РПР) разом з Міністерством економічного розвитку та торгівлі України розробили пропозиції, впровадження яких суттєво зменшить застосування корупційних схем і, відповідно, збільшить надходження податків до держбюджету», – заявив Ілля Несходовський, кандидат економічних наук, експерт РПР групи «Податкова реформа» під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. «Розроблена Концепція податкової реформи, також, дозволить зменшити тиск фіскальних органів на бізнес та створить взаємовигідні умови взаємодії держави, бізнесу та громадян», – додав він.

Концепція передбачає виведення витрат з-під контролю податкових органів та ведення підприємствами бухгалтерського обліку виключно відповідно до міжнародних стандартів.  Це дозволить бізнесу самостійно вирішувати, які саме витрати потрібно понести компанії для її успішного розвитку та функціонування.

Наступним необхідним кроком є зменшення ставок основних податків та зборів – ПДВ, податку на прибуток та ЄСВ. Так, ЄСВ пропонується зменшити до 18%, але, на першому етапі, лише для тих підприємств, які в 2 рази підвищать заробітну плату для своїх співробітників, що, в свою чергу, компенсує зменшення надходжень до державного бюджету.

Податком на прибуток, відповідно до Концепції, планується оподатковувати виключно розподілений прибуток, тобто, фактично гроші будуть сплачуватися із сум дивідендів. Якщо ж підприємство спрямує ці суми на рефінансування, то податок сплачуватися не буде. А це, на думку, експертів, стимулюватиме подальше зростання основних фінансових показників підприємств та економіки України в цілому. При цьому, для компенсації втрат державного бюджету з цього податку, пропонується введення податку на основні засоби в розмірі 1%.

 

Що ж стосується податку на додану вартість, то Концепцією передбачається зменшення його для виробників до 7% та для кінцевих споживачів до 17%. Разом з цим, пропонується введення ПДВ-рахунків з автоматичною сплатою ПДВ до Державного бюджету України, що призведе до чіткого відстеження обліку та сплати цього податку, відміни податкових накладних та зруйнування існуючих корупційних схем і податкових майданчиків.

Як прокоментував запропоновану Концепцію Євген Олійников представник Міністерства економічного розвитку та торгівлі України: «Держава і бізнес повинні навчитися довіряти один одному, тому в Концепцію закладені принципи взаємної відповідальності. Також, ми повинні максимально  унеможливити подальше розкрадання бюджету, оскільки це не тіньова економіка, а злочин, який за жодних обставин,  не можна легалізувати».

З проектом розпорядження про схвалення Концепції реформування податкової системи можна ознайомитися за посиланням. Розпорядження про схвалення Концепції реформування податкової системи