ПРО РЕАНІМАЦІЙНИЙ ПАКЕТ РЕФОРM

Реанімаційний пакет реформ – ініціатива громадських активістів, експертів та журналістів, що об’єднались для пришвидшення реформування країни.

Від протесту – до запиту!

Ідея створити РПР виникла в січні 2014 року на Майдані. Активісти вирішили спрямувати енергію протесту мільйонів людей у творче русло – реформування країни. Замість того, щоби говорити про розбіжності, разом взятися за реформи, які змінять країну для всіх громадян України на Заході на Сході, Півдні і Півночі. Навколо РПР об’єдналося понад 150 експертів, активістів, журналістів, науковців, правозахисників, які разом розробляють законопроекти, добиваються їхнього ухвалення та контролюють утілення реформаторських законів.

Що вже зроблено?

Вже ухвалено 7 законів з пакету РПР, зокрема:

  • Зміни до закону про доступ до публічної інформації;
  • Закон про державні закупівлі;
  • Закон про відновлення довіри до судової системи (Люстрацію суддів);
  • Закон про Суспільне мовлення;
  • Зміни до кримінального кодексу, необхідні для візової лібералізації;
  • Закон про стандартизацію;
  • Закон про метрологію та метрологічну діяльність.

Активісти докладають багато зусиль для імплементації ухвалених законів, зокрема, «Про відновлення довіри до судової системи»: успішно блокували низку незаконних зборів представників суддівської системи, що намагалися обійти новий реформаторський закон, також контролюють процес переобрання керівників суддівських органів, аби не допустити повернення на керівні посади суддів із заплямованою репутацією.

Як ми працюємо?

Активісти об’єдналися навколо конкретних напрямків реформ. Створили 16 груп, у кожній обрали головного експерта (відповідає за напрацювання законопроектів) та головного менеджера (відповідає за просування законопроектів). Серед напрямків активісти виділили шість першочергових – судова реформа, реформа органів правопорядку, децентралізація та реформа місцевого самоврядування, антикорупційна реформа, реформа освіти, податкова реформа – а також реформи на середньострокову перспективу – реформа охорони здоров’я, реформа енергоефективності та ін.

Реанімаційний пакет має своїх партнерів у Парламенті та Уряді – це міжфракційне депутатське об’єднання “Платформа Реформ” у Верховній Раді та “Центр Підтримки Реформ” при Кабінеті Міністрів.