Реанімаційний Пакет Реформ презентував «Дорожню Карту Реформ для майбутнього парламенту» | Реанімаційний Пакет Реформ

18 вересня, експерти РПР представили «Дорожню Карту Реформ для майбутнього парламенту», де визначено програмні документи у 18 найважливіших галузях, які потребують невідкладного реформування. Відповідні «policypapers» стосуються, зокрема, Антикорупційної реформи, Судової реформи, Децентралізації та Місцевого самоврядування, Реформи виборчого законодавства, Адміністративної реформи, Реформи органів правопорядку та прокуратури, Медіа реформи та Економічної реформи. Всі реформи вже є задокументовані і мають бути проголосовані протягомдвох перших сесій майбутнього парламенту.

 

Ігор Коліушко, експерт РПР, голова правління Центру Політико-Правових Реформ, представляючи програмні документи конституційної та адміністративної реформ і децентралізації зазначив: «Прописані нашими експертами пропозиції до конституційної реформи є відкритими, ми готові їх обговорювати з командою, яка готує пропозиції від Президента. Процес внесення змін до головного закону країни повинен бути відкритим та з залученням широкого кола експертів від громадських середовищ.»

 

Олексій Хмара, експерт РПР, виконавчий директор TransparencyInternational Україна, представляє програмний документ антикорупційної реформи. Він нарікає, що 9 місяців поспіль документи з антикорупційної площини практично не зсуваються з місця в парламенті. Втім в ініціативи є чітко прописані вимоги з цього приводу. Зокрема, РПР вимагає передбачити відповідальність за незаконне збагачення, посилити підзвітність і контроль у піблічному секторі, створити незалежної орган для розслідування високопосадової корупції, обмежити вплив приватного капіталу на політику, усунути корупційні стимули для публічних службовців та інше.

 

Роман Куйбіда, експерт РПР, голова правління Центру Політико-Правових Реформ представляє програмні документи реформи судової системи та прокуратури. Його робоча група серед іншого працює над тим, аби зменшити судовий збір в адміністративних справах (тобто там, де людина сперечається з органами влади). Він також пропонує електронне правосуддя, що зекономить час і гроші, адже можна буде спілкуватися в електронній формі.
Куйбіда також каже, що РПР добиватиметься оновлення конституційного корпусу.

 

Олег Мацех, менеджер економічного напрямку РПР, зазначає, що його робоча група відстоює питання дерегуляції, де має бути скасовано більшість регуляторних актів, які “видоюють” бізнес. “Має здійснитися передача регуляторних функцій самому бізнесу”, – сказав Мацех. Він відзначив досягнення своєї групи -Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів. Проте обурений тим, що вчора влада відхилила можливість введення 3G/4G в Україні, а це надзвичайно погано для інформаційного поля.

Реанімаційний Пакет Реформ також презентував Меморандумпро співпрацю громадських активістів, експертів, політиків, журналістів, бізнесменів у рамках громадської ініціативи. У документі повторно задекларовано політичну нейтральність ініціативи. Членом керівних органів РПР не може бути особа, яка входить до керівних органів політичної партії. З метою гарантування незалежності та політичної незаангажованості, особа, яка ухвалила рішення бути кандидатом на виборах припиняє своє членство у керівних органах РПР та не може представляти ініціативу публічно (однак може продовжувати свою діяльність в мережі як експерт). Підписанти Меморандуму зобов’язуються й надалі реалізувати ключові реформи, які приведуть до утвердження відкритого суспільства, підзвітності влади суспільству, нових відносин між громадянином і державою.

 

Максим Лациба, член секретаріату РПР, зазначив, що в ініціативи є ще 300 людей, яким варто йти в Раду. Проте РПР залишається політично нейтральним та є сильним як ніколи.

 

“Наша бойова одиниця в РПР – це робоча група. А їх є більше 20. Вони покроково прописують, як реалізувати ту чи іншу реформу. В наступному парламенті ми хочемо здобути 226 “штиків”, які голосуватимуть за наші реформи. Починаючи з наступного тижня ми розпочинаємо політичний діалог з партіями та кандидатами в мажоритарних округаг для пошуку тих політиків, які готові підтримати Дорожню Карту Реформ.”, – сказав Вадим Міський, учасник РПР.

Активісти ініціативи розраховують на відкритий політичний діалог з усіма демократичними партіями, які готові підтримати реформування країни голосуванням в сесійній залі Верховної Раді VIII скликання.

“Генерал Франко сказав: “Я не політик, бо я виконую свої обіцянки”, – зазначив учасник РПР Максим Лациба. За його словами, активісти ініціативи наполягатимуть, аби всі обіцянки кандидатів були виконані і що уникнути діалогу з РПР не вдасться.