РПР Київ вимагає від Віталія Кличка оприлюднити бюджет столиці | Реанімаційний Пакет Реформ

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

до міського голови В.Кличка щодо відсутності реагування на значимі корупційні практики, що ведуть до суттєвого зменшення доходів міського бюджету Києва на 2015 рік

та застереження щодо непублічного прийняття міського бюджету

 

–          користуючись правом територіальної громади на участь в бюджетному процесі;

–          визнаючи важливість формування реалістичних показників доходів міського бюджету та оптимізації витратної частини бюджету;

–          усвідомлюючи необхідність співпраці влади та громадськості при формуванні та реалізації бюджетної політики на місцевому рівні

 

висловлюємо занепокоєння:  

–          відсутністю станом на 15.01.2015р. у відкритому доступі проекту міського бюджету, що не дає підстави для його аналізу та обговорення з боку громадськості;

–          обмеженням доступу до відкритої інформації про міський бюджет на 2015 рік;

–          продовженням практики ігнорування значимих корупційних ризиків в земельній та містобудівній сферах, що ведуть до мільярдних втрат міського бюджету, ущільнення забудови, знищення зелених зон та перетворення столиці у так зване «велике село».

У зв’язку із вищезазначеним звертаємося до Вас з наступними вимогами:

 

  1. Терміново оприлюднити на веб-сторінці міської влади проект міського бюджету на 2015 рік разом із всіма супроводжувальними матеріалами для можливості його громадської оцінки та обговорення.
  2. Здійснити перегляд профільних цільових програм, що регулюють питання управління земельними ресурсами і містобудуванням з огляду мільярдні втрати міського бюджету від їх неналежного виконання (зокрема в частині фактично блокування  перегляду договорів оренди земельних ділянок).
  3. Терміново вжити заходи щодо реагування на порушення забудовниками та землекористувачами існуючого Генерального плану Києва до 2020 року та  детальних планів Шевченківського, Печерського та Подільського районів м. Києва та публічно відмовитися від підтримки нового Генлану Києва до 2025 року та детальних планів для окремих територій Києва (замість районів столиці).
  4.  Повторно вимагаємо оприлюднення списків юридичних і фізичних осіб із зазначенням адрес земельних ділянок, які відмовляються укладати договори про оренду землі з Київською міською радою з одночасним забезпечення цим особам можливості публічного спростування поширеної інформації чи надання пояснень безпосередньо в момент і в місці її оприлюднення.
  5. Оприлюднити інформацію на офіційній веб-сторінці КМДА та міської ради про подання керівництвом міськради до прокуратури справ на 132-х боржників по сплаті пайових внесків на розвиток інфраструктури на суму 736 млн. грн.
  6. Оприлюднити списки юридичних осіб, які звільнені від сплати пайових внесків у 2015  році, із зазначенням сум, які недоотримає міський бюджет від таких рішень, адрес та розмірів об’єктів та підстав для такого звільнення. 
  7. Навести неодноразово обіцяний порядок у розміщенні малих архітектурних форм (МАФ) – тимчасових споруд (ТС) шляхом відведення земельних ділянок під розміщенні ТС та сплати їх орендарями відповідної орендної плати згідно вимог чинного Земельного кодексу України.
  8. Оприлюднити на веб-сторінці КМДА перелік, розміри та адреси всіх комунальних площ, які орендуються та/або здаються в оренду із зазначенням вільних площ та умов їх оренди та продажу та передбачити кошти в бюджеті Києва на 2015 рік на створення відкритої єдиної електронної бази комунального майна Києва, що продається або здається в оренду. 
  9. Оприлюднити на офіційній веб-сторінці КМДА вичерпний перелік усіх комунальних підприємств м. Києва та показників ефективності й результативності їх робити, витрат із міського бюджету на їх утримання та сплачених до міського бюджету податків (зокрема, податку на прибуток, податку на доходи фізичних осіб тощо).
  10. Розмістити у відкритому доступі на офіційній веб-сторінці КМДА  детальні результати перевірки роботи кожного із комунальних підприємств в 2014 році  із зазначенням суми та причин збитків по кожному з них, та переліку вжитих заходів та плани підвищення ефективності та результативності їх роботи в 2015 році.

З повагою,

Робоча група РПР-Київ Ініціативи Реанімаційний Пакет Реформ