РПР пропонує новий закон про Київ – столицю України | Реанімаційний Пакет Реформ

12 травня відбулося перше публічне громадське обговорення нового законопроекту «Про столицю України – місто-герой Київ». В заході взяли участь автори законопроекту, керівники фракцій та депутати Київської міської ради, депутати Верховної Ради України,  представники Міністерства регіонального розвитку. Учасники обговорення, зокрема голова профільної комісії з питань місцевого самоврядування Київської міської ради, висловили підтримку Законопроекту та наголосили на необхідності проведення реформи системи управління у м. Києві.

Експерт Реанімаційного Пакету Реформ Юрій Ганущак презентував законопроект та наголосив: «Київ – єдине місто в Україні, де можна запровадити європейські стандарти управління та забезпечити децентралізацію влади незалежно від внесення змін до Конституції України. Зважаючи на це, відповідний закон дозволить кардинально змінити систему управління та прийняття рішень в столиці». Учасники заходу підтримали  ідеї Законопроекту у частині розподілення повноважень між органом державної влади – Київською міської радою, та органом місцевого самоврядування – Київською міською радою та надати можливість Київській міській раді створювати власний виконавчий комітет та виконавчі органи. Натомість Київська міська державна адміністрація повинна здійснювати нагляд за законністю нормативно-правових актів Київської міської ради та її виконавчого комітету.

 

Найбільше питань, які потребують доопрацювань, виникало щодо створення районних рад у місті Києві, порядку формування виконавчих органів районних рад та призначення їхніх керівників, розподілу повноважень між головою районної ради та головою виконавчого комітету, повноважень районних рад.

 

Надалі експерти РПР, зокрема Юрій Ганущак та Іван Лукеря, будуть залучені до робочої групи з доопрацювання рішення Київської міської ради щодо відновлення районних рад у м. Києві. Також запрацює робоча група з узгодження Законопроекту з пропозиціями депутатів Київської міської ради. Робоча група буде створена на базі комісії з питань місцевого самоврядування Київської міської ради, куди увійдуть представники всіх фракцій та груп Київської міської ради.