Ухвалено два закони з порядку денного РПР | Реанімаційний Пакет Реформ

2 березня, під час ухвалення ряду законопроектів з так званого «Пакету МВФ» було також ухвалено два важливих пункти з Дорожньої Карти РПР, які стосуються реформи фінансового сектору та податкової реформи. Власне наявність законів, які спрошують податкову сферу та посилюють відповідальність керівництва банків перед вкладниками спрямована на те, чим не займається МВФ. Мета Фонду –  втримати проблемні економіки від занепаду. А згадуванні закони мають на меті стимулювати економічний розвиток. Бо ніхто за нас, громадян України, не створить правил, які б сприяли відновленню української економіки, які б стимулювали бізнес в такий складний час виводити зарплату з тіні, а керівників банків дбати за якість наданих послуг населенню. Це завдання української влади і потреба проведення таких реформ гостра як ніколи.

 

№ 1863 Проект Закону України «Про внесення змін до розділу VIІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці)», авторства  народних депутатів Андрія Журжія, Ніни Южаніної, Олега Ляшка, Віктора Галасюка, Остапа Семерака, Тетяни Острікової, Віктора Кривенка та громадських експертів, серед яких головний експерт групи «Податкова реформа» РПР Ілля Несходовський.

Законопроект вдосконалює процедуру адмініструвати ЄСВ, зокрема:

– запроваджує коефіцієнт 0,4 до розміру єдиного внеску у 2015 році, та коефіцієнт 0,6 до розміру єдиного внеску у 2016 році. Таким чином роботодавець отримає змогу легально сплачувати заробітну плату, винагороду за цивільно-правовими договорами, оплату допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологам.

– передбачає скасування додаткових умов, передбаченим чинними нормами законодавства (700 грн. розміру ЄСВ, 3 розміри мінімальних заробітних плат тощо).

№ 2085 Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов’язаних із банком осіб», поданий з ініціативи Президента України. Метою законопроекту є посилення відповідальності пов’язаних із банком осіб, насамперед керівників банків, контролерів та інших власників істотної участі у банку, під час прийняття ними рішень, що впливають на фінансовий стан банку. Також закон підвищить ефективність банківського  нагляду, посилити забезпечення стабільності банківської системи та захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банку.