ХТО ПРЕТЕНДУЄ ДО ВИЩОЇ РАДИ ЮСТИЦІЇ. ДОСЬЄ НА КАНДИДАТІВ (ДОКУМЕНТ)

Вища рада юстиції – ключовий орган, від якого залежить якість суддівського корпусу. Тому від складу цього органу, його професіоналізму та політичної нейтральності не в останню чергу залежатиме рівень довіри до судової влади.

Робоча група з питань судової реформи і реформи прокуратури Реанімаційного пакету реформ з відкритих джерел зібрала відомості щодо кандидатів про Вищу раду юстиції. Розраховуємо, що ця інформація дозволить органам, які призначатимуть найближчим часом членів нової Вищої ради юстиції, прийняти найбільш виважене рішення.

Переконані, що до нового складу повинні увійти найбільш авторитетні та політично незаангажовані правники з незаплямованою репутацією. Незважаючи на велику кількість кандидатів, здається, що вибір зовсім невеликий.

Кандидатів у члени Вищої ради юстиції, які не погоджуються із певними фактами, які наведені у досьє, запрошуємо подати коментарі або спростування, яке ми готові також оприлюднити.

Нагадаємо, що Закон “Про забезпечення права на справедливий суд” передбачив завчасне оприлюднення відомостей про кандидатів у члени Вищої ради юстиції. Це дає можливість кожному подати додаткову інформацію про кандидатів органам, які призначатимуть членів Вищої ради юстиції.

З’їзд адвокатів для призначення членів Вищої ради юстиції має відбутися 24-25 квітня, всеукраїнська конференція працівників прокуратури – 27 квітня, з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів і наукових установ – 28 квітня. Президент і Верховна Рада також визначатимуться найближчим часом.