Після подій на Євромайдані, питання участі громадськості у процесі вироблення державних рішень набуло критичної актуальності. На українському просторі з’являлось все більше громадських організацій, що ставили собі за мету розробку антикризових програм для реформування важливих сфер суспільно-політичного життя України.
У відповідь на запитання, яке постійно виникало в колі громадських активістів «Як донести свої пропозиції до урядовців?» Міжнародний фонд “Відродження” виступив з ініціативою створення незалежного громадського Центру підтримки реформ. Ідея створення такої платформи дістала підтримку Кабінету Міністрів України.
Так, з ініціативи громадських експертів, міжнародних організацій та Секретаріату Кабінету Міністрів України 1 квітня 2014 року було створено Центр підтримки реформ.
Центр покликаний стати постійно діючим комунікаційно-координаційним майданчиком між експертною спільнотою та Урядом України у питаннях вироблення та просування проектів негайних антикризових реформ через розробку, просування та допомогу у втіленні громадськістю необхідного законодавства.
Центр підтримки реформ співпрацює з національними та міжнародними експертами. Серед них: есперти Реанімаційного пакету реформ, візійного проекту “Нова країна” громадянської ініціативи “Автомайдан”, Об’єднання сотників Майдану, Українського незалежного центру політичних досліджень, Центру політико-правових реформ, експерти Transparency International Україна.
Головні завдання ЦПР:
- організація постійно діючої комунікації експертної спільноти та виконавчої влади з питань впровадження ключових реформ;
- експертно-методичний супровід ключових реформ, у тому числі напрацювання рішень з «кризових питань», що потребують оперативного реагування (у відповідь на запит громадських експертів та урядовців);
- залучення та консолідація кращого українського та міжнародного досвіду в процес імплементації ключових реформ;
- інформаційний супровід рішень, прийнятих спільно Урядом та громадськістю із визначених напрямків реформ.
Формат роботи ЦПР:
- організація на рівні профільних міністерств діяльності робочих груп громадських та владних експертів із напрацювання погоджених рішень щодо втілення реформ;
- узгодження на рівні Урядових комітетів позицій громадськості та органів влади в змістовних питаннях реформування;
- просування на рівні Кабінету Міністрів України підготовлених та погоджених рішень (у тому числі законопроектів);
- доопрацювання з експертними робочими групами конкретних рішень (планів заходів, інструкцій, розпоряджень тощо) щодо імплементації уже прийнятих нормативно-правових актів.
Завантажити презентацію можливостей ЦПР – Презентація можливостей ЦПР
Процес подачі пропозицій щодо реформ до Центру Підтримки Реформ
- Якщо Ви розробили проект рішення:
Індивідуальна пропозиція
- Якщо експертна група розробила проект рішення:
Пропозиція експертної групи
- Якщо експерти розробили проект рішення спільно з ЦОВВ:
Пропозиція експертів
Персональний склад ЦПР
Олена Герус, координатор Центру підтримки реформ
Максим Лациба, співкоординатор Центру підтримки реформ
Анна Козаченко, комунікаційний менеджер Центру підтримки реформ
Контакти ЦПР
Сайт ЦПР: http://www.centre-reform.org/
Сторінка ЦПР у Фейсбуці: https://www.facebook.com/centrereform
Поштова адреса: Кабінет Міністрів України, 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2, кабінет 131б