Центр Підтримки Реформ при Кабміні | Реанімаційний Пакет Реформ

Після подій на Євромайдані, питання участі громадськості у процесі вироблення державних рішень набуло критичної актуальності. На українському просторі з’являлось все більше громадських організацій, що ставили собі за мету розробку антикризових програм для реформування важливих сфер суспільно-політичного життя України.

У відповідь на запитання, яке постійно виникало в колі громадських активістів «Як донести свої пропозиції до урядовців?» Міжнародний фонд “Відродження” виступив з ініціативою створення незалежного громадського Центру підтримки реформ. Ідея створення такої платформи дістала підтримку Кабінету Міністрів України.

Так, з ініціативи громадських експертів, міжнародних організацій та Секретаріату Кабінету Міністрів України 1 квітня 2014 року було створено Центр підтримки реформ.

Центр покликаний стати постійно діючим комунікаційно-координаційним майданчиком між експертною спільнотою та Урядом України у питаннях вироблення та просування проектів негайних антикризових реформ через розробку, просування та допомогу у втіленні громадськістю необхідного законодавства.

Центр підтримки реформ співпрацює з національними та міжнародними експертами. Серед них: есперти Реанімаційного пакету реформ, візійного проекту “Нова країна” громадянської ініціативи “Автомайдан”, Об’єднання сотників Майдану, Українського незалежного центру політичних досліджень, Центру політико-правових реформ, експерти Transparency International Україна.

Головні завдання ЦПР:

 • організація постійно діючої комунікації експертної спільноти та виконавчої влади з питань впровадження ключових реформ;
 • експертно-методичний супровід ключових реформ, у тому числі напрацювання рішень з «кризових питань», що потребують оперативного реагування (у відповідь на запит громадських експертів та урядовців);
 • залучення та консолідація кращого українського та міжнародного досвіду в процес імплементації ключових реформ;
 • інформаційний супровід рішень, прийнятих спільно Урядом та громадськістю із визначених напрямків реформ.

Формат роботи ЦПР:

 • організація на рівні профільних міністерств діяльності робочих груп громадських та владних експертів із напрацювання погоджених рішень щодо втілення реформ;
 • узгодження на рівні Урядових комітетів позицій громадськості та органів влади в змістовних питаннях реформування;
 • просування на рівні Кабінету Міністрів України підготовлених та погоджених рішень (у тому числі законопроектів);
 • доопрацювання з експертними робочими групами конкретних рішень (планів заходів, інструкцій, розпоряджень тощо) щодо імплементації уже прийнятих нормативно-правових актів.

Завантажити презентацію можливостей ЦПР – Презентація можливостей ЦПР

Процес подачі пропозицій щодо реформ до Центру Підтримки Реформ

 • Якщо Ви розробили проект рішення:

 

Індивідуальна пропозиція

 • Якщо експертна група розробила проект рішення:

 

Пропозиція експертної групи

 • Якщо експерти розробили проект рішення спільно з ЦОВВ:

 

Пропозиція експертів

 Персональний склад ЦПР

Олена Герус, координатор Центру підтримки реформ

Максим Лациба, співкоординатор Центру підтримки реформ

Анна Козаченко, комунікаційний менеджер Центру підтримки реформ

 Контакти ЦПР

Сайт ЦПР: http://www.centre-reform.org/

Сторінка ЦПР у Фейсбуці: https://www.facebook.com/centrereform

Поштова адреса: Кабінет Міністрів України, 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2, кабінет 131б