Основні завдання реформи:
- Сформувати чіткий механізм імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, підготувати Національну програму імплементації, а також запровадити чіткий та ефективний механізм координації політики в сфері європейської інтеграції України на політичному та адміністративному рівнях:
– здійснити перерозподіл повноважень в сфері європейської інтеграції між новоствореним органом (в разі його створення) та існуючими міністерствами та відомствами у сфері європейської інтеграції,
– гарантувати баланс повноважень та відповідальності між ЦОВВ; - Гарантувати ефективне використання коштів технічної допомоги Україні на реалізацію положень Угоди про асоціацію.
- Сформувати «групу» (pool of experts) висококваліфікованих державних службовців як на центральному, так і на місцевому рівні. Здійснити заходи щодо оцінки наявного стану і підготовки пропозицій стосовно належного кадрового, інституційного, фінансового забезпечення євроінтеграційних процесів.
- Досягнути лібералізації ЄС візового режиму для громадян України. Закінчити першу (законодавчу) фазу та якнайшвидше перейти до другої (імплементаційної).
- Переглянути та вдосконалити існуючу Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, або ж максимально наблизити їх.
- Здійснити підготовку нормативно-правових актів, необхідних для дієвої імплементації Угоди, зокрема Національної програми імплементації та низки галузевих законопроектів.
- Забезпечити повноцінне і системне виконання зобов’язань, взятих Україною в рамках Угоди про асоціацію, створити відповідну систему індикаторів їх виконання.
Основні питання (складові) реформи:
- Загальна інституціоналізація процесу прийняття рішень в сфері європейської інтеграції.
- Створення єдиного центру – координаційного органу у сфері формування та реалізації політики європейської інтеграції (Міністерства з питань європейської інтеграції або Агентства з питань європейської інтеграції, тощо) в т.ч. для координації діяльності інших ЦОВВ та для співпраці з інституціями ЄС в межах реалізації Угоди про асоціацію.
- Створення спроможності державних службовців приймати участь у формуванні та реалізації політики в сфері євроінтеграції (так званий Мадридський критерій вступу до ЄС).
- Реалізація на практиці принципів Європейського адміністративного простору.
- Підготовка Національної програми імплементації УА та окремих галузевих законопроектів.
- Регулярне оновлення Національної програми імплементації УА відповідно до взятих Україною зобов’язань та досягнутого прогресу.
- Розбудова централізованої системи моніторингу за виконанням зобов’язань із залученням усіх причетних до цього процесу ЦОВВ.
Більше про реформу читайте у Дорожній Карті Реформ для нового Парламенту: